خبرنگاران به روزرسانی اطلاعات، لازمه حل مشکل سامانه سهام عدالت

به گزارش وبلاگ تنهایی، تهران- خبرنگاران- افرادی که برای ورود به سامانه سهام عدالت با مشکلاتی روبرو هستند، باید با مراجعه به سایت www.samanese.ir اطلاعات خود را به روز رسانی نمایند.

خبرنگاران به روزرسانی اطلاعات، لازمه حل مشکل سامانه سهام عدالت

ستاد خبری سهام عدالت در اطلاعیه شماره سه خود اظهار داشت: افرادی که برای ورود به سامانه سهام عدالت با مشکلاتی روبرو هستند، باید با مراجعه به سایت www.samanese.ir اطلاعات خود را به روز رسانی نمایند.

در این اطلاعیه آمده است: با توجه به اطلاعیه های پیشین مبنی بر امکان دادوستد سهام عدالت و گذشت چندین سال از زمان واگذاری این سهام بعضی اطلاعات افراد مانند شماره حساب، شماره شبا و شماره تلفن همراه مشمولان سهام عدالت احتیاج به روز رسانی دارد.

گفتنی است، از روز دهم خردادماه 1399 سهام 46 میلیون و 500 هزار نفر از مشمولان سهام عدالت آزادسازی شد تا برگ زرین دیگری در تاریخ اقتصاد و بازار سرمایه ایران رقم بخورد.

همه دارندگان سهام عدالت که مدیریت مستقیم را انتخاب نموده اند، می توانند با مراجعه به درگاه sahamedalat.ir از شرایط دارایی خود در 36 شرکت بورسی و فرابورسی آگاه شوند.

این سهامداران همانند یک سهامدار عادی در بورس کشور قادر خواهند بود تمامی حقوق و منافع سهامداری را استیفاء نموده و از مزایای سهامداری بهره مند شوند؛ از جمله این حقوق و منافع نظارت همگانی میلیون ها نفر از هموطنان بر بنگاه های مالی پذیرفته شده در بورس، امکان شرکت در مجامع عمومی، دریافت سود، مشارکت در افزایش سرمایه، دریافت حق تقدم و انجام خرید و فروش سهام در بازار سرمایه است.

همچنین بانک ها هم می توانند به وسیله کارگزاری های خود یا کارگزاری های طرف قرارداد، به تدریج نسبت به فروش سهام متقاضیان، در بازار سرمایه اقدام و وجوه حاصله را در قالب توافق شده به حساب آنها واریز نمایند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران به روزرسانی اطلاعات، لازمه حل مشکل سامانه سهام عدالت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران به روزرسانی اطلاعات، لازمه حل مشکل سامانه سهام عدالت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید